Lapkričio 3-9 dienomis Vilniaus Salininkų gimnazijos mokytojų komanda vyko į susitikimą Stambule pagal projektą Erasmus+ „Vanduo“. Mokytojai susipažino su kitų šalių mokytojų komandomis. Projekte dalyvauja kolegos iš Turkijos, Vokietijos, Latvijos ir Prancūzijos (Martinikos salos Karibų jūroje). Projektui vadovauja mūsų gimnazijos projektų vadovas Janis Ramonas.
Pirmą dieną atvykusios į mokyklą HABİBLER kiekviena komanda pristatė savo šalį ir mokyklą, vėliau turėjome ekskursiją po mokyklą. Įdomiausia, kad joje dirba daug jaunų mokytojų, vyriausias mokytojas yra 42 metų amžiaus. Turkijos mokytojai paruošė tradicinio maisto stalą ir paaiškino, kaip yra ruošiami jų patiekalai. Po pietų pertraukos vykome į organizuotą mokinių tradicinį liaudies dainų ir šokių koncertą. Po jo buvo trumpi vaidinimai vandens tema. Mokiniai pakvietė svečius kartu šokti tradicinius šokius. Koncerto metu buvo naudojami įvairūs muzikos instrumentai. Po koncerto grįžome nagrinėti veikla,s kurias turime atlikti projekto metu, diskutavome, dalinomės pareigomis, derinome jas.
Antroji diena buvo kultūrinė – pažintinė. Susipažinome su Stambulo lankytinomis vietomis: „Mėlynoj mečetė“, Šv. Sofijos soboras, Bazilikos cisternos (vandens rezervuaras) ir kitomis.
Trečiąją dieną laukė darbas mokykloje - atlikome bandymą: „Vandens valymas“. Mokytojai buvo padalinti į 6 komandas po du, visos komandos gavo tokias pat priemones ir reikėjo sukonstruoti vandens valymo filtrą. Galėjome pasidžiaugti trijų komandų puikiu rezultatu – jų vanduo iš pažiūros buvo švarus. Tokį vandenį Turkijoje naudoja prausimuisi, laistymui. Vėliau rinkome projekto LOGO. Visos valstybės pristatė savo mokinių sukurtus LOGO. Mokytojai balsavo už LOGO pavyzdžius ir išrinko labiausiai patinkantį Apsilankymo prie užtvankos, iš kur imamas Stambului vanduo, metu supratome, kad gėlo vandens atsargos yra daug geresnes. Vakare lankėmės Galato bokšte, iš kur matosi graži vakarinė panorama į Stambulą (miestas turi apie 20 milijonų gyventojų).
Ketvirtoji diena - darbas mokykloje: galimų veiklų su mokiniais pavyzdžiai, piešimas, lankymasis pamokose (klasėje 40 mokinių). Mokytojų diskusija dėl įvairių renginių, paskaitų, tyrimų organizavimo mokyklose, dėl dviejų artimiausiu vizitų (kitas susitikimas vyks Lietuvoje, mūsų gimnazijoje, vasario 9 – 15 dienomis). Vykome į Topkapi rūmus, vėliau dalyvavome kruize Bosforo sąsiauriu - tiltu tarp dviejų žemynų: Europos ir Azijos.
Penktoji diena - diskusija dėl susitarimų, vertinimo anketos, veiklų apibendrinimas, pažymėjimų įteikimas, atsisveikinimas.
Geografijos mokytoja metodininkė Renata Boguško