Projektai
Projektai
MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“
Nuo 2017 m. progimnazija dalyvauja projekte aprūpinant 1-4 klases gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis. Tam yra skirtos Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos, iš viso – 6 950 880,43 eurų. Projektas turi 76 partnerius, kurie yra visos šalies savivaldybės ir 16 valstybinių bendrojo ugdymo mokyklų.
Priedai: Pristatytų prekių perdavimo ir priėmimo aktai.
Tarptautiniai projektai
Vilniaus Salininkų gimnazija yra mokymosi visą gyvenimą programos dalyvis. Nuo 2009 metų gimnazija, bendradarbiaudama su socialiniais partneriais užsienyje, vykdo tarptautinius projektus:
2009-2010 m.m. – Nordplus Junior projektas “Sveikata – brangiausias žmogaus turtas” su Suomijos Hamennlinos vidurine mokykla;
2009-2011 m. – Comenius mokyklų partnerystės projektas „Žmogus ir gamta prie Baltijos ir Adrijos jūrų su Italijos Maceratos menų gimnazija;
2011-2013 m. – Comenius daugiašalės partnerystės projektas „Europos literatūros lobynas jaunimo lūpose“ (Kipras, Ispanija, Italija, Portugalija, Belgija, Prancūzija, Rumunija, Estija, Lenkija, Lietuva);
2012-2013 m. – Nordplus projektas “Sveikame kūne sveika siela” su Danijos Horsens Lundskolen mokykla;
2013-2015 m. – Comenius daugiašalės partnerystės projektas “Literatūra gyvai” (Čekija, Italija, Vokietija, Turkija, Rumunija, Slovakija, Vengrija, Estija, Lenkija, Lietuva)
2015-2017 m. - ERASMUS+ projektas ,,ACT CITY” (Italija, Ispanija, Portugalija, Prancūzija, Turkija, Graikija, Rumunija, Lietuva)
2017-2018 m. – Nordplus Junior mokyklų partnerystės projektas „Daugiakultūrinės visuomenės: kultūros ir gamtos paveldas Lietuvoje ir Norvegijoje – panašumai ir skirtumai“ su Norvegijos Vadso Videregaende mokykla.
2019-2021 m. - ERASMUS+KA229 projektas „Vanduo“ (Lietuva, Latvija, Prancūzija, Turkija, Vokietija)
Tarptautinis Erasmus+ projektas ,,Vanduo” 2020-2021 m.m. tęsiasi ir mokiniai bei mokytojai vėl kimba į darbus. Išvykti į projekto partnerių mokyklas Vokietijoje, Martinikoje ir Latvijoje kol kas negalime, todėl veiklas vykdome Lietuvoje.
Rugsėjo 29-30 dienomis gimnazijos Europos klubo nariai kartu su projekto vadovu Janiu Ramonu, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Kaniušoniene, geografijos mokytoja Renata Boguško ir biologijos mokytoja Rita Šiauriene keliavo į Neringą su tikslu tyrimams paimti vandens mėginius bei pasidomėti vandens augalais. Buvo paimti vandens mėginiai iš Dubysos, Gynėvės, Nevėžio upių, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Grįžę iš kelionės tyrimo metu, naudodami universalų indikatorių, mokiniai nustatė vandens Ph ir įvertino jo tinkamumą vartoti. Be to jie atliko paviršiaus įtempimo bei vandens ir jame ištirpusių medžiagų judėjimo augalo stiebu tyrimus.
Kelionės metu projekto dalyviai aplankė smėlio skulptūras, kormoranų kolonijas Juodrantėje, Parnidžio kopą, saulės laikrodį Nidoje, Naglių ragą ir negyvąsias kopas Naglių gamtos rezervate. Gamta užbūrė, o ir oro temperatūra priminė vasarą…
Laikas buvo praleistas naudingai, turiningai ir linksmai, tad visi projekto dalyviai iš kelionės grįžo gerai nusiteikę, pailsėję ir pasiruošę naujiems darbams. Lapkričio mėnesį vyks virtualus projekto partnerių susitikimas, kuriame mūsų gimnazijos mokiniai pristatys ilgalaikius tiriamuosius projektinius darbus apie vandenį.
Kamilė Zajančkauskaitė , IIb,
Direktotriaus pavaduotoja ugdymui Asta Kaniušonienė
2019-2021 m. Vilniaus Salininkų gimnazija vykdo tarptautinį Erasmus+ projektą „Vanduo“ (Lietuva, Latvija, Prancūzija, Vokietija, Turkija). 2019 m. spalio mėn. gimnazijos atstovai dalyvavo pirmąjame projektiniame susitikime Stambule.
Šiais metais Vilniaus Salininkų gimnazija laimėjo programos ,,Erasmus+”2 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projektą „Vanduo“ (2019-2020 ir 2020-2021 m.m.).
Lapkričio 3-9 dienomis Vilniaus Salininkų gimnazijos mokytojų komanda vyko į susitikimą Stambule pagal projektą Erasmus+ „Vanduo“. Mokytojai susipažino su kitų šalių mokytojų komandomis. Projekte dalyvauja kolegos iš Turkijos, Vokietijos, Latvijos ir Prancūzijos (Martinikos salos Karibų jūroje). Projektui vadovauja mūsų gimnazijos projektų vadovas Janis Ramonas.
Spalio 23-28 dienomis gimnazija, vykdydama tarptautinį Nordplus Junior projektą „Daugiakultūrės visuomenės: kultūros ir gamtos paveldas Lietuvoje bei Norvegijoje – panašumai ir skirtumai“ sulaukė svečių iš Vadso miestelio, esančio pačioje Norvegijos šiaurėje.