Kovo 14-oji – visiems matematikams (ir jiems prijaučiantiems) ypatinga, tai – skaičiaus PI diena. Šiemet šią dieną minėjome su 6b klasės mokiniais. Per visų dalykų pamokas tą dieną vienokiu ar kitokiu būdu buvo minimas skaičius PI.
Diena prasidėjo matematikos pamoka, kurioje brėždami, kirpdami, matuodami liniuotėmis ir siūlais bei atlikdami skaičiavimus šeštokai tikrino, ar tikrai bet kokiu atveju padalinus apskritimo ilgį iš jo skersmens ilgio gaunamas tas pats skaičius, artimas 3,14. Diskutavome, kodėl kai kurie mokiniai savo matavimuose ir skaičiavimuose padarė tokią didelę paklaidą. Be to, naudodami paprasčiausius balionus pabandėme apskaičiuoti savo plaučių tūrį (kurį namuose mokiniai palygino su turimų stiklainių tūriais).
Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai sprendė kryžiažodį apie žodžius, prasidedančius skiemeniu PI. Taikydami įvairias tekstų skaitymo strategijas nagrinėjo mokslinius bei publicistinius tekstus apie mokslininkus, atradusius bei tyrusius PI, skaičiaus vardo atsiradimo istoriją bei įdomiausius faktus, susijusius su matematine konstanta.
Technologijų pamokose mokiniai kepė apvalius pyragus (anglų kalba skaičiaus PI tarimas skamba kaip „pyragas“) arba gamino skritulio formos medžio dirbinius (padėkliukus, pakabukus ir t.t.).
Žmogaus saugos pamokoje aptarė magišką apskritimo, kaip apsaugos nuo negerumų, reikšmę. Diskutavo apie prietarus, galimas jų atsiradimų priežastis.
Anglų kalbos pamokoje pažintį su ypatinguoju skaičiumi PI pratęsė žiūrėdami filmukus anglų kalba.
Gamtos pamokoje ,,Geometrinė gamta: apskritimo matematika" kalbėta apie skaičių PI ir jo svarbą biologijos mokslui. Mokiniai kūrė plakatus apie apskritimo formos gamtinius objektus, gyvųjų organizmų struktūras ir pateikė pavyzdžių, kur biologijos moksle galima panaudoti skaičių PI.
Dienos pabaigoje mokiniai reziumavo: „VISKAS!!! Dabar apie PI jau žinome viską.
P.S. Gal ir ne viską – skaičius PI juk begalinis J
Matematikos mokytoja metodininkė Agnė Povilaitienė