Jau ne pirmus mokslo metus Vilniaus Salininkų gimnazijos geografijos mokytoja Renata II gimnazijos mokiniams į geografijos pamokas integruoja projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ temas. Šių mokslo metų pavasaris kitoks – mes su mokiniais dirbame nuotoliniu būdu, bet integracijos nepamirštame. Visą mokymuisi reikalingą informaciją mokytoja kelia į Moodle aplinką, o gyvų pamokų metu su Zoom. pagalba aptaria mokinių atliktas užduotis.
Šių mokslo metu naujovė - trumpalaikis biologijos - geografijos - ekonomikos projektas „Covid 19 poveikis Lietuvai ir Europos Sąjungai“, koronoviruso poveikis Lietuvos ir Europos Sąjungos ūkio sektoriams, tokiems kaip transportas, energetika, statybos, pramonė, prekyba, žemės ūkis, informacinių technologijų, žemės ūkio bei valstybinio sektoriaus, koronoviruso poveikis Lietuvos ir Europos Sąjungos ekonomikai, naujų verslų galimybės koronoviruso akivaizdoje.
Nagrinėjant Lietuvos ūkio raidą buvo apžvelgiama Lietuvos ūkio praeitis, dabartis ir aiškinamasi, kokią naudą suteikia ES struktūriniai fondai Lietuvos ūkiui. Su mokiniais vyko diskusija - minčių lietus - „Europos Sąjungos parama Lietuvos ūkiui“. Mokiniai bandė prisiminti stendus su ES struktūrinių fondų parama. Bandėme prisiminti, ar tokie stendai yra Salininkų gyvenvietėje, lentelės - Salininkų gimnazijoje. Gimnazistams buvo pristatyti statistiniai duomenys apie Europos Sąjungos struktūrinius fondus, jų naudą Lietuvai. Aptarėme duomenis iš tinklapio www.esinvesticijos.lt.
Nagrinėdami temą „Atsinaujinantieji energijos šaltiniai Lietuvoje“, kalbėjome ne tik apie atsinaujinančius energijos šaltinius, bet ir kokią paramą Lietuvos gyventojai gali gauti, jeigu nori įrengti saulės kolektorius, pakeisti seną kietojo kuro katilą į naują. Peržiūrėjome video filmą „Atsinaujinantys energijos šaltiniai: https://www.youtube.com/watch?v=wOQacUFNDWM, vėliau diskutavome, kaip ir ką galime pakeisti mes.
Nagrinėjant temą „Lietuvos žemės ūkis“ buvo akcentuojama Lietuvos žemės ūkio kaita po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 2004 m. - ūkininkai galėjo gauti finansinę paramą savo žemės ūkio plėtrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Buvo akcentuojama, kad daugelis ūkininkų atnaujino techniką, modernizavo savo ūkius. ES teikia svarią pagalbą Lietuvos ūkininkams: moka tiesiogines išmokas, finansiškai remia besikuriančius jaunus ūkininkus, organizuoja žemdirbių mokymą. Lietuvos ūkininkų produkcija laisvai gali konkuruoti su Europos Sąjungos šalių produktais. Deja, kai kur konkuruoti yra sudėtinga. Buvo akcentuojama, kokius produktus dažniausiai Lietuva eksportuoja, o kuriuos importuoja Europos Sąjungos teritorijoje.
Geografijos mokytoja metodininkė Renata Boguško